Nowy portal Ministerstwa Finansów

Nowy portal Ministerstwa Finansów

Nowy portal Ministerstwa Finansów

Szanowni Państwo,

prezentujemy nową odsłonę portalu Ministerstwa Finansów, opartego na nowej architekturze informacji i grafice oraz wyposażonego w przydatne aplikacje. Zmiany te mają jeden podstawowy cel – łatwiejsze dotarcie do informacji poszukiwanych na stronach Ministerstwa Finansów.

Nowością jest to, że portal składa się z dwóch witryn internetowych: Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów pod tradycyjnym adresem www.mf.gov.pl oraz strony www.finanse.mf.gov.pl.

Witryna www.mf.gov.pl dzięki wykorzystaniu struktury i zasad tworzenia Biuletynu Informacji Publicznej będzie mieć charakter informacyjno-urzędowy. Znajdą tam Państwo aktualności na temat przedsięwzięć ministra finansów, kontroli zarządczej i audytu oraz integracji ze strefą euro. Będą tam również publikowane m.in. wszelkie informacje dotyczące organizacji i działalności Ministerstwa Finansów, Służby Celnej, administracji podatkowej i kontroli skarbowej.

Z kolei strona www.finanse.mf.gov.pl to witryna edukacyjno-informacyjna dostarczająca wiedzę z zakresu podatków i ceł, przede wszystkim aktualną i przekazywaną w sposób przystępny dla odbiorców. Można tu znaleźć ogólne informacje o polskim systemie podatkowym oraz oddzielnie o każdym z podatków, a także o budżecie państwa czy dostępnym w naszym kraju systemie wspierania eksportu. Dużo miejsca przeznaczyliśmy również na kwestie dotyczące cła i długu publicznego.

Dostarczanie informacji na portalu jest wspierane za pomocą nowoczesnych narzędzi komunikacji elektronicznej, w tym różnego typu wyszukiwarek i kalkulatorów oraz popularnych mediów społecznościowych. Takie przydatne aplikacje to np. wyszukiwarka urzędów skarbowych i innych jednostek resortu finansów czy baza wiedzy, gromadząca formularze podatkowe, akty prawne, broszury informacyjne i inne dokumenty z zakresu działania Ministerstwa Finansów.

Mamy nadzieję, że nowy portal spełni Państwa oczekiwania i stanie się narzędziem nowoczesnej administracji, przyjaznej klientom i obywatelom. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby nowe strony sprawnie dostarczały odpowiedzi na pytanie, skąd pochodzą i na co są przeznaczane pieniądze nas wszystkich – podatników.

Ważna informacja:

Portal w wersji beta oznacza, że jeszcze nie zakończyliśmy prac nad nim i podczas przeglądania mogą występować błędy. Prosimy o wyrozumiałość.

Uwagi dotyczące funkcjonowania strony prosimy zgłaszać na adres: redakcja@mofnet.gov.pl

Zobacz również:

Przewodnik po finanse.mf.gov.pl – prezentacja najważniejszych treści i aplikacji dostępnych na stronie www.finanse.mf.gov.pl

Instrukcja dla www.mf.gov.pl – prezentacja najważniejszych treści i aplikacji dostępnych na stronie www.mf.gov.pl

Powiązane

Najczęstsze pytania dotyczące nowego portalu

© Ministerstwo Finansów 2011 - 2018 Przejdź do góry