Przejdź na stronę Portalu Funduszy Strukturalnych

Informacja nt. środowiska testowego e-Deklaracje dla użytkowników i producentów oprogramowania przesyłającego dokumenty elektroniczne XML

Ministerstwo Finansów informuje, że w komunikacji z usługą WebServices bramki testowej e-Deklaracje przywrócona została wersja protokołu komunikacyjnego TLS 1.0, dostępnego w starszych systemach operacyjnych, przeglądarkach i oprogramowaniu narzędziowym, stosowanych przez szerokie grono użytkowników końcowych i dostawców rozwiązań.

Planowane jest podniesienie wersji protokołu TLS ( na produkcji - połowa 2017 r., na testach - co najmniej 1 m-c wcześniej). Czas ten powinien pozwolić na dostosowanie się użytkowników końcowych i dostawców oprogramowania do planowanych zmian. Szczegółowa data zostanie ogłoszona z odpowiednim wyprzedzeniem w odrębnym komunikacie.

Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać na adres mailowy info.e-Deklaracje@mf.gov.pl. Więcej informacji nt. kontaktu pod adresem http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje/infolinia-i-pomoc-systemu-e-deklaracje .