Przejdź na stronę Portalu Funduszy Strukturalnych

Pytania i odpowiedzi dotyczące systemu e-Deklaracje:

40. Interaktywne formularze PDF nie otwierają się w przeglądarce Google Chrome.

Informacja dostępna na stronach http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=pl&answer=142056 oraz http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=pl&answer=1060734 daje szczegółową odpowiedź na powyższe zagadnienie.
 
Domyślnie przeglądarka Google Chrome używa wbudowanej przeglądarki PDF do otwierania plików PDF. Po jej wyłączeniu Chrome będzie do ich wyświetlania używać programu Adobe Reader / Adobe Acrobat.

Aby wyłączyć wbudowaną przeglądarkę, należy wpisać w pasku adresu tekst:
chrome:plugins
i kliknąć „Wyłącz" pod wpisem „Chrome PDF Viewer". Jeśli wtyczka Adobe Reader jest zainstalowana (widoczny wpis „Adobe Reader"), zostanie ona automatycznie włączona. Jeżeli to jednak nie nastąpi automatycznie, należy kliknąć „Włącz" pod wpisem „Adobe Reader".
 
 

UWAGA: Ponieważ Google Chrome nie wspiera od 1 września 2015 r. wtyczek (plugins), w tym Adobe Reader, w celu poprawnego wyświetlania interaktywnych formularzy deklaracji podatkowych, wykorzystywanych przy składaniu do systemu e-Deklaracje, wymagane jest zapisanie danego formularza na dysku lokalnym swego komputera i otworzenie tego dokumentu bezpośrednio w programie Adobe Reader.