Witamy na Portalu Podatkowym!
 

Portal Podatkowy to nowy – intuicyjny, funkcjonalny i łatwy w obsłudze – system teleinformatyczny administracji podatkowej, wspierający podatników w prawidłowym wypełnianiu obowiązków podatkowych. Został on zaprojektowany i dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników. Portal wchodzi w skład serwisu Ministerstwa Finansów www.finanse.mf.gov.pl i składa się z dwóch elementów – części ogólnodostępnej i po zalogowaniu (konto podatnika).

Część ogólnodostępna portalu zawiera informacje dotyczące poszczególnych podatków oraz umożliwia składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną – częścią portalu jest system e-Deklaracje. Oferuje też wiadomości dotyczące wypełniania obowiązków podatkowych, kalendarz z ważnymi terminami, kalkulatory, wyszukiwarki, Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) oraz usługę sprawdzenia statusu podmiotu w VAT i sprawdzenia NIP.

Część po zalogowaniu – konto podatnika - stanowi bezpośredni kanał komunikacji z organami podatkowymi i umożliwia dostęp do własnych danych podatkowych, m.in. złożonych deklaracji, prowadzonych spraw. Rejestracja na portalu umożliwia nie tylko przesyłanie deklaracji bezpośrednio z własnego konta, ale także pozwala na elektroniczną komunikację z administracją podatkową dzięki składaniu i odbieraniu pism do administracji podatkowej. To wszystko bez wychodzenia z domu - wystarczy zarejestrować się na portalu.

Przewodnik „Krok po kroku po Portalu Podatkowym"

    Pełnomocnictwa ogólne

    Informujemy, iż z dniem 1 lipca 2016 r. weszły w życie przepisy dotyczące „Pełnomocnictwa ogólnego".
    Przypominamy, że „Pełnomocnictwo ogólne", co do zasady, może zostać złożone wyłącznie w wersji elektronicznej.
    Dla podatników, którzy zdecydowali o ustanowieniu Pełnomocnika ogólnego dodano nową funkcjonalność na Portalu Podatkowym w części zalogowanej.

    Formularz do wypełnienia został udostępniony w zakładce "Chcę dodać pełnomocnictwo ogólne".

Przejdź do konta podatnika na Portalu Podatkowym

 

Link do strony umożliwiającej sprawdzenie statusu podmiotu w VAT

Link do strony umożliwiającej sprawdzenie statusu NIP