Witamy na Portalu Podatkowym!
 

Portal Podatkowy to nowy – intuicyjny, funkcjonalny i łatwy w obsłudze – system teleinformatyczny administracji podatkowej, wspierający podatników w prawidłowym wypełnianiu obowiązków podatkowych. Został on zaprojektowany i dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników. Portal wchodzi w skład serwisu Ministerstwa Finansów www.finanse.mf.gov.pl

Część ogólnodostępna portalu zawiera informacje dotyczące poszczególnych podatków oraz umożliwia składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną – częścią portalu jest system e-Deklaracje (strona www.e-deklaracje.gov.pl). Oferuje też wiadomości dotyczące poszczególnych podatków, kalendarz z ważnymi terminami, kalkulatory oraz wyszukiwarki (podatników VAT UE, SIP, OPP, adresów izb i urzędów).

W kolejnych etapach prac portal będzie rozbudowany o część zalogowaną. W tej części, portal będzie stanowił bezpośredni kanał komunikacji z organami podatkowymi, a konto podatnika umożliwi dostęp do własnych danych podatkowych. Rejestracja na portalu umożliwi nie tylko przesyłanie deklaracji z konta, ale także możliwość elektronicznego odbierania i składania pism z i do organów podatkowych, przeglądania złożonych deklaracji oraz statusu prowadzonych spraw.

Przewodnik „Krok po kroku po Portalu Podatkowym"

Przerwa w funkcjonowaniu usług sprawdzenia statusu VAT i NIP oraz PFR w dniach 27-30.11.2015 r.

Ministerstwo Finansów informuje, że w związku z realizacją kolejnego etapu wdrożenia Scentralizowanego Systemu Poboru, realizowanego w ramach programu e-Podatki w dniach 27-30 listopada 2015 r. nastąpi przerwa w dostępności następujących usług:

  • sprawdzenie statusu podmiotu w VAT,
  • sprawdzenie statusu NIP,
  • wstępnie wypełnionego zeznania (PFR).

W tych dniach podatnicy będą mogli skorzystać z możliwości weryfikacji  statusu VAT i NIP telefonicznie lub osobiście w najbliższym urzędzie skarbowym.

Pełna funkcjonalność usług zostanie przywrócona 30 listopada br.

Za wynikłe niedogodności przepraszamy.

Link do podstrony Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR)

Link do strony umożliwiającej sprawdzenie statusu podmiotu w VAT

Link do strony umożliwiającej sprawdzenie statusu NIP

Link do informacji o zmianie właściwości w interpretacjach podatkowych biur Krajowej Interpretacji Podatkowej